Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Deklaracja CEEB

DEKLARACJA DOTYCZĄCA ŹRÓDEŁ CIEPŁA I ŹRÓDEŁ SPALANIA PALIW

Przypominamy, że 30 czerwca 2022 roku minął ustawowy termin, do którego właściciele i zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych powinni złożyć deklaracje o źródłach ciepła. Osoby, które do tej pory z różnych przyczyn nie złożyły deklaracji, w dalszym ciągu mogą wykonać obowiązek składając deklarację:

1) w formie elektronicznej, czyli przez Internet wykorzystując do tego aplikację na stronie – jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób, umożliwiający oszczędność czasu i pieniędzy, bez potrzeby wychodzenia z domu. Zachęcamy wszystkich do korzystania z elektronicznego sposobu składania deklaracji. Instrukcja składania deklaracji w formie elektronicznej.

2) w formie papierowej – wypełniony dokument należy  złożyć w Urzędzie Gminy lub wysłać listem.

Formularze deklaracji w formie papierowej można pobrać w Urzędzie Gminy lub klikając w linki:

  1. Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz A (.pdf) – budynki i lokale mieszkalne oraz Przykład wypełnionej deklaracji – formularz A.
  2. Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw – Formularz B (.pdf) – budynki i lokale niemieszkalne oraz Przykład wypełnionej deklaracji – formularz B.

 

Obowiązek złożenia deklaracji nadal z nami pozostaje:

  • dla nowych źródeł ciepła – 14 dni od uruchomienia,
  • dla źródeł ciepła wymienianych na nowe – 14 dni od uruchomienia,
  • dla wszystkich, którzy nie złożyli deklaracji – niezwłocznie.

 

Więcej informacji na temat Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dostępnych jest na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego https://zone.gunb.gov.pl/pl

 

 

Wyszukaj w serwisie
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors