Uczeń Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu odniósł sukces w wojewódzkim konkursie promującym odnawialne źródła energii. Stanisław Zastrożny z klasy 4b zdobył III miejsce w konkursie „Cztery pory roku z OZE”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
Nagrodzony plakat wyróżnił się pomysłowym ujęciem tematu, estetyką wykonania oraz umiejętnym połączeniem wiedzy na temat ekologii z kreatywną formą artystyczną. Sukces młodego mieszkańca gminy Przemęt jest efektem jego zaangażowania, talentu i zainteresowania tematyką ochrony środowiska.
Za zajęcie III miejsca Stanisław otrzymał deskę SUP. Ze względu na chorobę nie mógł uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród, dlatego wyróżnienie w jego imieniu odebrała Karolina Stankowiak.
Powody do zadowolenia ma również szkoła w Buczu, która za sukces swojego ucznia otrzymała bon o wartości 500 zł. Środki te będą mogły zostać wykorzystane na potrzeby placówki.
Gratulujemy Stanisławowi Zastrożnemu oraz społeczności Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu tego cennego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu pasji oraz zdobywaniu nowych doświadczeń.










