Zofia Gorzelniak, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, odniosła ogromny sukces, biorąc udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Lust auf Deutsch”. Finałowe zmagania odbyły się 26 kwietnia w Warszawie.
Podczas konkursu uczestnicy mieli do wykonania szereg wymagających zadań: w pierwszej części napisali 60-minutowy test sprawdzający wiedzę o Szwajcarii oraz umiejętności rozumienia tekstu czytanego i słuchanego, a także pisania w języku niemieckim. Następnie, w trzyosobowych zespołach, przygotowali plakat na temat przyjęcia urodzinowego, który prezentowali przed komisją i publicznością, wcielając się w różne formy wypowiedzi, takie jak wywiad czy dyskusja.
Sam awans do finału był ogromnym wyróżnieniem – z początkowej grupy około 1500 uczniów wybrano jedynie najlepszych. Otrzymanie dyplomu finalisty stanowi potwierdzenie wysokich kompetencji językowych Zofii.
Serdecznie gratulujemy Zosi Gorzelniak oraz jej rodzicom i życzymy kolejnych sukcesów na dalszych etapach edukacji!