22 maja w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięło 40 uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych gminy Przemęt. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV–VI oraz VII–VIII.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczniowie rozwiązywali zadania otwarte, natomiast drugi etap stanowił test złożony z zadań zamkniętych. Tegoroczna edycja charakteryzowała się bardzo wysokim poziomem, a o końcowych wynikach w obu kategoriach zadecydowała dogrywka.
Zwycięzcy Gminnego Konkursu Matematycznego 2026:
🏆 Kategoria klas IV-VI:
- 1. miejsce ex aequo: Jan Miś (SP Przemęt) & Oleksii Zotow (SP Radomierz)
- 3. miejsce: Michał Matiaszewski (SP Bucz)
🏆 Kategoria klas VII-VIII:
- 1. miejsce ex aequo: Dawid Kudłaszyk (SP Bucz) & Bartosz Włodarski (SP Przemęt)
- 3. miejsce: Piotr Lekowski (SP Starkowo)
Konkurs odbył się pod honorowym patronatem wójta gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka. W wydarzeniu uczestniczyła w imieniu wójta Marta Sobierajska, kierownik wydziału Oświaty i Sportu.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom konkursu.
Fot. szkoła podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach
















