Duży sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, którzy zajęli II miejsce w zawodach mini piłki siatkowej na szczeblu rejonowym.
Zawody rozegrano w poniedziałek, 23 marca 2026 roku w Lesznie. Reprezentacja szkoły zmierzyła się z najlepszymi drużynami w regionie, prezentując wysoki poziom sportowy oraz dużą determinację w walce o każdy punkt.
Podczas rywalizacji uczniowie pokazali nie tylko umiejętności techniczne, ale również sportową postawę i ducha fair play. Ich występ był dowodem na dobre przygotowanie oraz konsekwentną pracę podczas treningów.
Osiągnięcie młodych sportowców zostało docenione przez władze samorządowe. Z drużyną spotkał się w szkole wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który pogratulował zawodnikom oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i sportowa rywalizacja w życiu młodego pokolenia. Życzył im również kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania sportowych pasji.
Zdobycie II miejsca na szczeblu rejonowym to znaczące osiągnięcie i powód do satysfakcji zarówno dla uczniów, jak i całej społeczności szkolnej. Drużyna godnie reprezentowała szkołę oraz gminę Przemęt.










