Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

Oddział „0” przy Zespole Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Buczu

W nowo otwartym oddziale „0” przy Zespole Szkół: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Buczu rok przedszkolny rozpoczęło 14 dzieci (11 chłopców i 3 dziewczynki). Wychowawczynią klasy „0” jest Pani Agnieszka Kątna. W sali przedszkolnej znajduje się wiele gier i zabawek uwzględniających edukacyjne potrzeby dzieci. Ponadto w pracy z dziećmi są wykorzystywane nowe tablice z pomocami dydaktycznymi, meble (krzesełka, stoliki, szafki na książki, szafki na zabawki i pomoce dydaktyczne). W celu zapewnienia komfortu i bezpieczeństwa zostało zainstalowane ogrzewanie podłogowe i monitoring. W skład oddziału przedszkolnego wchodzi także łazienka i przestronny hol, gdzie znajduje się szatnia z zamieszczonymi tablicami informacyjnymi dla rodziców, służącymi  również do ekspozycji prac wykonanych przez dzieci podczas zajęć.

Dzieci w bardzo szybkim tempie zaadoptowały się do nowych warunków i z radością przychodzą do nowego przedszkola. Chętnie biorą udział w różnych formach aktywności; między innymi w zajęciach: manualnych, rozwijających sprawność fizyczną, nauce czytania, pisania i liczenia. Ponadto przedszkole poprzez przynależność do Zespołu Szkół w Buczu stało się integralną Jego częścią. Umożliwia to zapoznanie się dzieci z budynkiem szkoły,  nauczycielami uczącymi w szkole i innymi pracownikami szkoły. Do tego dochodzą wspólne zabawy z dziećmi z klas 1-3 Szkoły Podstawowej podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz udział dzieci w apelach szkolnych i koncertach filharmonii. Istotnymi wydarzeniami w życiu społeczności przedszkolnej były:  spotkanie z policjantami dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią, wycieczka do Teatru w Śmiglu połączona z zajęciami bibliotecznymi, odwiedzenie biblioteki szkolnej (wspólne czytanie bajek), zapoznanie dzieci z ćwiczeniami fizycznymi przeprowadzonymi przez nauczyciela Gimnazjum, „Dzień Pluszowego Misia”, Wigilia klasowa i odwiedziny Gwiazdora, uroczystość Dnia Babci i Dziadka, wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Buczu z okazji „Dnia Kota” połączona z zajęciami plastycznymi oraz uroczysty Balik Karnawałowy.

Nowo otwarty oddział „0” funkcjonuje bardzo dobrze w oparciu o dobrą ofertę edukacyjno-wychowawczą i jest gotowy do przyjęcia dzieci w nowym roku przedszkolnym 2017/2018.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]