Zabytki Gminy Przemęt

Współczesnym dowodem bogatej i długiej historii ziemi przemęckiej są liczne zabytki sztuki świeckiej i sakralnej. Niemal w każdej z miejscowości odnajdujemy wspaniałe budynki o ciekawej historii.

Rajdy rowerowe

Lasy w gminie Przemęt poprzecinane są licznymi traktami. Sprawia to, że teren ten jest wspaniałym miejscem dla rowerzystów. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych.

Aktywna turystyka

Gmina Przemęt stawia na turystykę aktywną. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, w którym odpocznie na łonie natury i nabierze sił na kolejne dni.

Średniowieczny Jarmark Cysterski

Ta wyjątkowa impreza przypomina o bogatej historii ziemi przemęckiej sięgającej początków państwa polskiego. Podczas jarmarku obejrzeć można m.in. pokaz walk rycerskich, inscenizacje wydarzeń z historii grodu i pokaz dawnego tańca.
Urząd Skarbowy w Wolsztynie w dniu 24 grudnia nieczynny

Urząd Skarbowy w Wolsztynie w dniu 24 grudnia nieczynny

INFORMACJA W dniu 24 grudnia 2018r. (poniedziałek) urzędy skarbowe województwa wielkopolskiego, a także Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu i Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu będą nieczynne. W zamian za dzień wolny, wyznaczonym dniem pracy jednostek...

E-akta: Pracodawco, pamiętaj o dostosowaniu programów

E-akta: Pracodawco, pamiętaj o dostosowaniu programów

Od stycznia, w związku z wejściem w życie projektu e-Akta, zmienia się zakres danych, jakie przedsiębiorcy będą przekazywać do ZUS. Zmiany oznaczają dla płatników przede wszystkim duże korzyści. Najpierw jednak trzeba dostosować do nich programy kadrowo-płacowe.

Spotkanie opłatkowe członków KERiI w Buczu

Spotkanie opłatkowe członków KERiI w Buczu

W niedzielę, 9 grudnia 2018 roku, w sali wiejskiej w Buczu odbyło się spotkanie opłatkowe członków tutejszego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów. W uroczystości uczestniczyło blisko 120 emerytów. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Przemęt Janusz...

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 10 grudnia 2018 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy Przemęt odbyło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Przemęt. Głównym tematem spotkania było „Jak wypełniać prawidłowo wzory ofert i sprawozdania w ramach otwartych konkursów”.

Sprawdź termin ważności Twojego dowodu osobistego! Wójt Gminy Przemęt przypomina o obowiązku wymiany dowodów osobistych, które straciły ważność lub wkrótce stracą swoją ważność.

Najbliższe wydarzenia

Pełen kalendarz imprez dostępny jest w dziale Informacje dla mieszkańców » Kultura » Kalendarz imprez

RSS

Grudzień 2018

Spotkanie autorskie z Emilią Kiereś

4 grudnia 2018
10:00 - 18:00
Spotkania autorskie

Zapraszamy wszystkie…

Spotkanie z Mikołajem w Przemęcie

6 grudnia 2018
17:00 - 19:00
Impreza kulturalna

6 grudnia 2018 r.  zapraszamy do Przemętu na spotkanie z Mikołajem. Podczas…