Wersja
WCAG
Przejdź do
mapy strony
Przejdź do menu Przejdź do treści strony

VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Historii i Tradycji Ziemi Przemęckiej

W piątek, 27 listopada br., odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Historii i Tradycji Ziemi Przemęckiej. W tym roku w konkursie uczestniczyło 31 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Przemęt. Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z kilkudziesięciu pytań.

W tym roku mimo, że wiele pytań bazowało na ubiegłorocznych zadaniach, test został oceniony przez uczestników za trudny. – Kolejne edycje konkursu to za każdym razem nowe pytania, co oczywiście powoduje, że są one coraz bardziej szczegółowe – mówi Maciej Ratajczak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przemęcie, organizatora konkursu. – Wśród uczestników było wiele osób, które po raz pierwszy wzięły udział w sprawdzeniu swojej wiedzy o lokalnej historii i dla nich konkurs mógł być wyjątkowo trudny.

Po zakończeniu części konkursowej – napisaniu testu, wszyscy uczestnicy wyruszyli na wycieczkę do Poznania. – To już tradycja, że formą nagrody za udział w konkursie jest wyjazd do ciekawego historycznie miejsca naszego regionu – mówi M. Ratajczak. W tym roku celem wyprawy była poznańska Cytadela, gdzie młodzi miłośnicy historii poznali dzieję tego miejsca oraz zwiedzili Muzeum Armii Poznań oraz Muzeum Uzbrojenia – Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych. Było bardzo ciekawie. Podczas blisko dwugodzinnego zwiedzania wszyscy bardzo zgłodnieli, stąd też wizyta w pobliskiej pizzerni. Było bardzo smacznie i nastrojowo.

Wyniki konkursu i wręczenie nagród podczas styczniowej sesji Rady Gminy Przemęt.

Wyszukaj w serwisie
[wpdreams_ajaxsearchlite]